Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Uchwyt na telefon do roweru

W słoneczne dni najlepszym sposobem na spędzenie wolnej chwili jest aktywność fizyczna. Jedną z najchętniej wybieranych aktywności jest jazda na rowerze. Pozwala ona na poprawę wydolności, wzmocnienie mięśni, redukcję tkanki tłuszczowej czy oszczędność czasu i pieniędzy, które wydalibyśmy podczas dojazdów np. do pracy. Oczywiście jazda na rowerze posiada o wiele więcej zalet, które przekonują nas do skorzystania z tego środka transportu. Jednak korzystanie ze smartfona w trakcie jazdy jest znacznie utrudnione. Ciężko skupić się na zagrożeniach jakie czyhają na drodze, podczas użytkowania telefonu. Pomogą nam w tym uchwyty rowerowe na telefon, dzięki którym będziemy mieli nasze urządzenie bez przerwy w zasięgu wzroku.

 

Uchwyt do telefonu na rower – zalety

Choć uchwyty na rower wydają się bardzo niepozorne, to pozostają one najbardziej praktycznym akcesorium, które możemy zabrać w podróż. Nie tylko umożliwiają ciągłą kontrolę wyświetlanego obrazu na ekranie naszego smartfona, ale także ochronią go w czasie upadku lub kolizji.

Szczególnie dobrze sprawdzą się podczas dłuższych tras, w trakcie których musimy kontrolować mapę, zmieniać muzykę, sprawdzać nasze osiągi czy na bieżąco mieć wgląd na obecną godzinę. Ich konstrukcja pozwala na swobodne sprawdzanie parametrów, bez zbędnego rozpraszania naszej uwagi. Dodatkowo ich budowa nie ogranicza widoczności ekranu, a wręcz przeciwnie. Droższe modele posiadają odpowiednie rodzaje folii, która ułatwia odczytanie wyświetlanego elementu, nawet w czasie dużego nasłonecznienia.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, rowerowy uchwyt na telefon ma dodatkowo jeszcze jedną ważną funkcję – ochrona naszego urządzenia. Odpowiednie wzmocnienia i wypełnienia we wnętrzu uchwytów rowerowych pozwalają zabezpieczyć nasze urządzenie, a także ograniczyć przenoszenie na niego wibracji. Jest to niezwykle ważne, ponieważ z roweru korzystamy nie tylko na idealnie prostych i gładkich drogach, a większe dziury mogą spowodować wypadnięcie telefonu z kieszeni.

 

Jaki uchwyt na telefon do roweru wybrać?

Aktualnie uchwyty rowerowe to niezbędnik każdego rowerzysty. Posiadają tak wiele zalet, że są wykorzystywane na co dzień, a ich konstrukcja dodatkowo chroni smartfona. Wśród wielu modeli uchwytów rowerowych na telefon możemy wymienić 4 najczęściej spotykane:

  • Uchwyty rowerowy na zacisk – najpopularniejsze, uniwersalne rozwiązanie. Telefon montujemy przy pomocy mocnych zacisków, które pokryte są od wewnątrz miękkim wypełnieniem.
  • Torby/Uchwyty na telefon – zazwyczaj posiadają więcej niż jedną przegródkę. W górnej części możemy umieścić naszego smartfona, zaś pod nim znajdują się specjalne przegródki, w których schowamy drobne przedmioty. Bardzo dobrze sprawdzi się dla miłośników długich wycieczek rowerowych.
  • Uchwyt na telefon do roweru wodoszczelny – odpowiednio zabudowane pokrowce na telefon na rower pozwalają na podróż, nawet w trakcie deszczu. Wyświetlacz pozostaje chroniony za pomocą specjalnej folii, która nie ogranicza czułości dotyku.
  • Uchwyty rowerowe ze specjalnym adapterem – lekkie i odporne uchwyty rowerowe, które montujemy za pomocą specjalnego adaptera. Jedną część mocujemy na pleckach smartfona, zaś drugą do kierownicy roweru. Z jego pomocą możemy w każdej chwili szybko odpiąć telefon i równie sprawnie zamontować go ponownie. Jest to jednocześnie najdroższe rozwiązanie, ze względu na najbardziej rozbudowaną konstrukcję.