Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Bezpieczne używanie telefonu podczas jazdy samochodem lub rowerem powinno być zawsze naszym priorytetem. O ile używając telefonu podczas rowerowej przejażdżki stanowimy zagrożenie głównie dla siebie (o ile w pobliżu nie ma innych uczestników ruchu), o tyle nieodpowiedzialne używanie telefonu w trakcie samochodowych eskapad może skończyć się wypadkiem, w którym stanowimy niebezpieczeństwo także dla innych. Warto zatem wydać kilkadziesiąt złotych, aby zakupić odpowiednie uchwyty.

Uchwyty samochodowe do telefonu

Uchwyty samochodowe dzielimy praktycznie na dwa rodzaje, które różnią się od siebie przede wszystkim systemem mocowania. Mamy zatem do wyboru dwa warianty: uchwyty mocowane do szyby oraz uchwyty magnetyczne montowane w kratce nawiewu.

Pierwszy rodzaj uchwytów to te, które umieszczamy na szybie samochodu wykorzystując specjalnie przystosowane ssawki. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, które używają telefonu w dłuższych i krótszych trasach, a smartfon służy im głównie, jako nawigacja. Z dużych plusów tego typu uchwytów należy wymienić szybkość montażu oraz demontażu, stabilność i łatwą regulację. Dodatkowo uchwyt zamontowany na szybie pozwala na używanie telefonu bez odwracania wzroku od drogi (choć tutaj sporo zależy też od samej konstrukcji auta).

W przypadku stosowania uchwytów mocowanych do szyby należy zachować szczególną staranność w procesie montażu, ze względu na ryzyko odklejenia się ssawki, co może stwarzać zagrożenie podczas jazdy. Kolejna ważna kwestia, o której warto pamiętać – odpowiednio zamontowany uchwyt nie powinien ograniczać naszego pola widzenia.

Drugi rodzaj uchwytów samochodowych to uchwyty mocowane w kratce nawiewu. W naszym sklepie znajdziesz przede wszystkim uchwyty wykorzystujące bardzo silne magnesy neodymowe, do których przytwierdzamy smartfona. Takie rozwiązanie pozwala nam na łatwe sięganie po nasz telefon w przypadku, gdy koniecznie musimy wykonać na nim jakąś czynność. Możemy także swobodnie manipulować pozycją telefonu, a co najważniejsze uchwyt magnetyczny nie ogranicza naszego pola widzenia.

Jak wybrać uchwyt rowerowy?

Uchwyty rowerowe na telefon docenią wszyscy amatorzy kolarstwa. To właśnie dzięki temu gadżetowi możliwe jest korzystanie z nawigacji podczas podróży, wybieranie muzyki czy odbieranie połączeń bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni lub plecaka.

Uchwyty na rower są najczęściej mocowane na kierownicy w jej centralnej części, dzięki czemu ekran telefonu jest zawsze w zasięgu wzroku. Cechuje je łatwy montaż oraz spora uniwersalność – większość uchwytów rowerowych jest kompatybilna z niemal każdym rodzajem rowera. Warto jednak wspomnieć, że do droższych jednośladów możemy znaleźć na rynku dedykowane uchwyty.

Jak powszechnie wiadomo rowerzyści są bardzo narażeni na warunki atmosferyczne, dlatego też producenci oferują uchwyty wodoodporne, które nie tylko przytwierdzają, ale przede wszystkim zabezpieczają nasze smartfony.

Selfie Stick – uchwyt do zdjęć

Ostatni rodzaj uchwytów, które opiszemy to selfie stick, czyli popularne kijki do selfie. Ten prosty gadżet był odpowiedzią rynku na montowany w każdym nowym smartfonie przedni aparat.

W Internecie akcesorium to możemy znaleźć pod przeróżnymi nazwami: selfie stick, kijek do selfie, selfie kijek czy monopod. Najprostsze urządzenia z tej kategorii możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, natomiast kijki łączące się z telefonem przez technologię Bluetooth, czy takie przystosowane do sportowych kamer, kosztują nawet ponad 100zł

Na co warto zwrócić uwagę w przypadku kijków do selfie?

  1. Jakość i trwałość materiałów, z jakiego zostały wykonane
  2. Listę smartfonów kompatybilnych z danym rodzajem kijka
  3. Kijki mają wiele dodatków, z których możemy skorzystać – np. lampka czy lusterko.
  4. Cena urządzenia – jeżeli potrzebujemy kijka tylko po to, aby okazyjnie zrobić sobie selfie wydawanie na niego większej kwoty raczej mija się z celem

Na sam koniec warto zastanowić się, do czego będziemy wykorzystywać kijek i kupić gadżet, który będzie spełniał nasze wymagania