Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Słuchawki to w wielu przypadkach gadżet, na którego zakup decydujemy się najpierw. W momencie zakupu nowego smartfona dostajemy co prawda słuchawki producenta, natomiast w wielu przypadkach (może poza urządzeniami Apple) są to urządzenia, które nie spełniają wymagań osób często słuchających muzyki lub rozmawiających.

Wybór dobrych słuchawek do telefonu nie należy do najłatwiejszych – wytwórcy prześcigają się w coraz to nowszych technologiach, pomysłach i designie.

Rodzaje słuchawek do telefonu

Na rynku mamy obecnie niezliczoną ilość różnego rodzaju słuchawek, które posiadają różne zastosowania. Podstawowy podział na słuchawki przewodowe i słuchawki bezprzewodowe (słuchawki Bluetooth) oraz słuchawki douszne, nauszne i dokanałowe, a to i tak dopiero początek. Wiele zależy też od samego przeznaczenia, a zatem możemy kupić:

  • specjalistyczne słuchawki do biegania,
  • słuchawki dla sportowców (np. na siłownie),
  • słuchawki wodoodporne,
  • specjalne słuchawki przeznaczone dla graczy,
  • słuchawki o określonych parametrach (przeznaczone dla muzyków).

Ciekawostka

Start-up o nazwie Nervana z USA stworzył słuchawki, które… poprawiają humor. Oprócz wydawania dźwięków wysyłają one niewielkie impulsy elektryczne, które stymulując mózg doprowadzają do zwiększenia tzw. hormonów szczęścia. Czy oznacza to, że od słuchawek można się uzależnić? Tego jeszcze nie wiemy.

Słuchawki przewodowe

Słuchawki przewodowe, czyli standardowy rodzaj słuchawek z kabelkiem, to podstawowy gadżet umożliwiający słuchanie muzyki dostępny na rynku. Ich niewątpliwą zaletą jest wysoka dostępność i niska cena – słuchawki tego typu możemy kupić nawet w okolicznym kiosku, choć jakość odtwarzanej muzyki pozostawia wiele do życzenia.

Jeżeli już przy jakości jesteśmy – badania potwierdzają, że słuchawki przewodowe po prostu lepiej grają niż ich bezprzewodowe odpowiedniki. Przekazują one dźwięk wyższej jakości, który nie jest przerywany np. w momencie, gdy tracimy sygnał Bluetooth.

Niebagatelną zaletą słuchawek przewodowych jest także brak potrzeby ich ładowania. Nawet przy całodziennym użytkowaniu nie ma ryzyka, że dźwięk przestanie do nas docierać ze względu na rozładowany akumulator.

Słuchawki bezprzewodowe często są wyposażone w dodatkowe systemy np. ANC (Active Noise Cancelling) czyli aktywną redukcję hałasu. Eliminują one dźwięki z naszego otoczenia, dzięki czemu możemy skupić się na słuchaniu muzyki czy rozmowie. System ten jest niebagatelnym wsparciem dla osób, które często rozmawiają przez telefon np. w podróży.

Jakie słuchawki do smartfona wybrać?

Na tak postawione pytanie jest jedna dobra odpowiedź – wszystko zależy od tego, do czego chcemy je wykorzystywać. Jeśli zależy nam na produkcie odtwarzającym dźwięk w dobrej jakości, o dobrym stosunku ceny do jakości warto zwrócić uwagę na słuchawki przewodowe.

Jeśli natomiast często rozmawiamy, zależy nam na komforcie rozmów w podróży, w drodze z biura do domu, a komfort użytkowania związany z brakiem kabla jest dla nas bardzo istotny – wybór powinien paść na słuchawki bezprzewodowe.