Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Najnowsze urządzenia zostały wyposażone w uniwersalne kable USB typu C. To rozwiązanie stało się obecnie standardem, które producenci wykorzystują w wielu swoich urządzeniach, nie tylko smartfonach.

Jednak co tak naprawdę przekonało użytkowników jak i twórców, do użycia go w tak wielu modelach? Czym się tak naprawdę różni, w porównaniu do swoich rówieśników?

 

Kable USB C – wygoda i funkcjonalność

Przewód USB C – standard ten pojawił się w 2014 roku, a przez lata był ciągle ulepszany. Producenci zwiększali jego przepustowość oraz technologie. Obecnie USB typu C pozwala nam cieszyć się niezwykle szybkim transferem danych, nawet do 10 Gbit/s.

Jednak najważniejszą różnicą jest kształt jaki został obrany, podczas tworzenia USB C. Projektanci stworzyli owalny wtyk, który pasuje do naszego gniazda z obu stron. Jest to niezwykłe ułatwienie, szczególnie dla osób, które przez lata korzystały z innych złącz jak np. micro USB. W końcu komu nie przytrafił się moment, w którym próbował podłączyć swoje urządzenie np. przed snem, kilkukrotnie nie trafiając na odpowiednią stronę. W przypadku kabli USB C nie ma takiego problemu. Nie ma w nich możliwości, na nieprawidłowe podłączenie. Minimalizuje to także szanse, na uszkodzenie gniazda.

Kable USB typu C są naprawdę funkcjonalne i wygodne, a każdy kto choć raz spróbuje ich zalet, to nigdy więcej nie powróci do innych złącz. Standard ten rozpowszechnia się coraz bardziej i szybciej, dzięki czemu wypiera on pomału z rynku micro USB, które do niedawna było obsługiwane przez większość urządzeń na świecie. To doskonała informacja, gdyż jest to nowe, ulepszone złącze, do którego wszyscy możemy z łatwością się przekonać.

 

Ile kosztuje kabel do ładowarki typu c?

Oczywiście koszt zakupu kabla USB typu C nie różni się znacząco od innych złącz. Standard ten przyjął się bardzo dobrze, a sklepy z chęcią wprowadzają go do swojej oferty. Największe znaczenie ma tutaj długość przewodu USB C. Najtańsze 1 metrowe kable, to koszt zaledwie 10-13 złotych, zaś ich 2 metrowe odpowiedniki wiążą się z dopłatą około 3-4 złotych. Oczywiście możemy znaleźć dużo dłuższe okablowanie, lecz 2 metrowe stały się codziennością, gdyż są wystarczające do ładowania urządzenia i ewentualnego, bezkolizyjnego korzystania z niego.