Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wciąż najczęściej spotykanym złączem pozostaje micro USB, które od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród producentów i użytkowników urządzeń elektrycznych.
Jest wykorzystywane chociażby w aparatach fotograficznych, telefonach, laptopach, komputerach i wielu innych.

Za sprawą swojej popularności pozostaje w użytku, aż do dziś i nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości zostało całkowicie wyparte z rynku. Są proste w produkcji, a zarazem bardzo proste w modyfikacji, co daje wiele możliwości w ulepszaniu go. Przez lata ewoluował i zwiększał swój transer oraz prędkość ładowania.

 

Konstrukcja i działanie kabla micro USB

Kable micro USB są zbudowane standardowo z dwóch wtyków – wejścia i wyjścia. W przypadku najpopularniejszych modeli, których wszyscy używamy są to USB A oraz właśnie micro USB.

We wnętrzu okablowania znajdują się minimum trzy przewody

  • Masa
  • Napięcie
  • Przesył danych

Oczywiście mówimy o minimalnej ilości, przy wyższych standardach jak USB 3.0 czy 3.1 znajdziemy więcej przewodów.

W najnowszych przewodach micro USB ze standardem 3.1 wzwyż otrzymujemy naprawdę wysoki przesył, do 10 Gb/s z uśrednionym prądem 2400 mA. To naprawdę wiele, patrząc na to, że standard 2.0 posiadał maksymalną przepustowość do 480 Mb/s ze zużyciem prądu do 500 mA.

Ich działanie jest niezwykle proste, pozwalając na ładowanie jak i przesył danych z naszych urządzeń. Podłączenie kabla sprowadza się do umieszczenia go w odpowiednim gnieździe, a obecnie nie potrzebujemy nawet instalowania sterowników, do wykonywania przesyłu danych.

 

Jak wyglądają obecnie kable micro USB?

Wspominaliśmy już, że przez lata przewody micro USB ewoluowały, zmieniając swoje możliwości. Obecne kable micro USB przypominają swoich rówieśników sprzed kilku lat jedynie z zewnątrz. Zwiększona przepustowość, natężenie prądu czy technologię szybkiego ładowania, które aktualnie potrafią nawet poniżej godziny naładować w pełni nasze urządzenie.

To główne czynniki, które były dopracowywane, a obecnie wyniosły Micro USB na naprawdę wysoki poziom. Kilkunastokrotnie zwiększyły się wszystkie z wymienionych cech, a dodatkowo także wzmocniły swój oplot i sam wtyk micro USB, dzięki czemu nie jest on już tak samo narażony na uszkodzenia. Szczególnie przy końcach złącz możemy zauważyć pogrubioną warstwę materiału. W tym miejscu w przeszłości często dochodziło do przerwania oplotu, gdyż jest to punkt, który mocno się wygina, ładując urządzenie na co dzień.

 

Przewody micro USB w sklepie TeleAkcesoria.com

W naszej ofercie znajdziecie zróżnicowane przewody, o różnej długości. 1 metrowe kupicie już od 12.99 zł, które w pełni wystarczą do standardowego użytkowania. Jeśli zaś długość ta nam nie odpowiada, to możemy zaoferować kable micro USb 2m, których oplot został wykonany z nylonu. Charakteryzuje się on giętkością i wysoką wytrzymałością, a jego koszt to zaledwie 16.99 zł. Możemy go zakupić w dwóch wersjach kolorystycznych – czarne oraz szare. Wykorzystano w nich wysokiej jakości głowice, a sam kabel spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.