Wyświetlanie 1–12 z 36 wyników

Od kiedy smartfony oraz tablety na stałe zagościły w Naszych domach podstawowym problemem stało się ładowanie urządzeń mobilnych. Baterie do telefonu mają ograniczoną żywotność, dlatego z czasem musimy ładować je coraz częściej. Właśnie dlatego wybór dobrej ładowarki do telefonu jest tak istotny.

Jaka ładowarka do telefonu?

Aktualnie na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów ładowarek. Do najpopularniejszych należą na pewno ładowarki sieciowe – aktualnie najczęściej oferowane w postaci wejścia USB, do którego należy dodatkowo dokupić kabel USB do telefonu (USB typu C lub micro USB). Coraz częściej standardowe ładowarki sieciowe są zastępowane przez ładowarki Quick Charge 3.0, które pozwalają na dużo szybsze naładowanie smartfona czy tabletu.

Jeżeli często podróżujemy, a nasz samochód nie jest wyposażony w wejście USB pozwalające na podłączenie odpowiedniego kabla, akcesorium pierwszego wyboru powinny być specjalnie do tego przeznaczone ładowarki samochodowe. Także w tym przypadku możemy skorzystać z technologii Quick Charge, dzięki czemu Nasz telefon może być naładowany nawet w 30 minut!

Nieco inaczej sytuacja wygląda, jeśli posiadamy telefon marki Apple iPhone. W tym przypadku telefon wyposażony jest w złącze Lightning, które różni się nieco od aktualnie wykorzystywanej technologii USB typ C. Złącze to jest nieco mniejsze od USB-C (zdecydowanie mniejsze niż USB-A), użytkownicy iPhone’ów cenią sobie jego kompaktowość. Jeżeli posiadamy telefon z popularnym jabłuszkiem warto zwrócić uwagę na kable Lightning USB.

Ciekawostka!

Być może firma z siedzibą w Cupertino zdecydowałaby się na użycie w swoich iPhone’ach technologii USB-C (tak, jak ma to miejsce choćby w MacBookach), natomiast nowy standard USB pojawił się na rynku zbyt późno.

Jak ładować telefon?

Wbrew pozorom nie jest to tak oczywiste, jak się wydaje. Starsze telefony wyposażone w baterie z tzw. efektem pamięci ogniw powinny być ładowane jedynie w przypadku całkowitego rozładowania baterii. Jest to uciążliwe, dlatego w przypadku nowych smartfonów problem ten został wyeliminowany. Mimo tego warto zapamiętać 4 istotne informacje dotyczące ładowania naszych smartfonów:

  1. W nowych smartfonach nie warto doprowadzać do całkowitego rozładowania baterii. Nowsze baterie lepiej ładować krócej i częściej.
  2. Powszechną praktyką jest ładowanie telefonu w nocy. Jest to kolejny błąd, ponieważ w tym przypadku nasza bateria jest cały czas pod napięciem. Oczywiście po osiągnięciu 100% naładowania akumulator odcina na chwilę prąd, natomiast tracąc nawet 1% przywraca go z powrotem. Fachowcy nazywają to “stresem baterii”, a jak wiadomo – stres nie jest czymś zdrowym.
  3. Ładując telefon staraj się zmieścić w przedziale 30-90%, a jedynie raz na jakiś czas naładuj go do pełna.
  4. Zadbaj o odpowiednią ładowarkę – tanie, chińskie zamienniki renomowanych ładowarek mogą powodować problemy z urządzeniem.

Te proste porady pozwolą przedłużyć żywotność akumulatorów w Twoim smartfonie, co wpłynie na wydłużenie czasu poprawnego działania telefonu, a także wpłynie na lepszą jakość jego pracy.

Przydatne adaptery i przejściówki

Jeżeli w Twoim domu jest kilka osób, które posiadają różne marki smartfonów pewnie nie jeden raz miałeś problem ze znalezieniem odpowiedniego kabla. Jest to szczególnie irytujące w momencie, gdy ładowarki czy kable nie są ze sobą kompatybilne.

Na szczęście z pomocą przychodzą nam odpowiednie adaptery i przejściówki. Pozwalają one przykładowo wykorzystać kabel micro USB do ładowania iPhone’ów ze złączem Lightning.

Taki adapter jest nieoceniony w przypadku, gdy podróżujemy samochodem, a pasażerowie mają telefony z różnymi złączami. Niejednokrotnie przejściówki posiadają możliwość szybkiego ładowania, co może okazać się nieocenioną zaletą w przypadku pokonywania krótkich dystansów.