Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Ładowarka samochodowa jest dzisiaj niezbędnym wyposażeniem każdego pojazdu. Potrzebują jej szczególnie zawodowi kierowcy, taksówkarze czy kurierzy, a także osoby, które dużo czasu spędzają za kierownicą. Uniwersalna ładowarka samochodowa USB naładuje niemal każde mobilne urządzenie, tak jak choćby smartfon, tablet, system nawigacji, zestaw głośnomówiący, przenośny głośnik Bluetooth czy czajnik samochodowy.

Ładowarka samochodowa USB – najbardziej uniwersalna

Największą popularnością cieszą się ładowarki samochodowe USB, które pełnią funkcję przejściówek pomiędzy gniazdem zapalniczki samochodowej a wtyczką kabla USB. Jako że w większości urządzeń standardowym gniazdem ładowania jest właśnie USB, takie rozwiązanie pozwala na podłączenie bardzo szerokiej gamy mobilnych sprzętów elektronicznych (wyjątkiem są tutaj urządzenia mobilne marki Apple, które ładowane są przy użyciu złącza typu lightning). Jest to rozwiązanie znacznie bardziej praktyczne niż ładowarki samochodowe ze zintegrowanym kablem. Może się bowiem zdarzyć tak, że ich użyteczność będzie ograniczone wyłącznie do wąskiej grupy urządzeń.

Naładuj więcej niż jedno urządzenie

Coraz większą popularnością cieszą się wieloportowe ładowarki samochodowe. Posiadają więcej niż jedno gniazdo USB, dzięki czemu możliwe jest ładowanie większej liczby urządzeń jednocześnie.

Najnowsze standardy

Obecnie najczęściej stosowanym złączem jest USB C, które zastąpiło miniUSB. Jeśli używasz zarówno starszych, jak i nowych urządzeń, zapewne niektóre z nich wyposażone są w gniazdo miniUSB, a inne w USB C. W takim przypadku najlepiej będzie zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową z przejściówką między USB C a miniUSB.

Szybkie ładowanie – coraz bardziej cenione

Szybkie ładowanie staje się dzisiaj standardem, za którym podążają również producenci ładowarek samochodowych. Niektóre ładowarki samochodowe do telefonu ładują urządzenia z mocą sięgającą nawet 40 W, zatem czas ładowania urządzenia znacznie się skraca. Szybkoładujące ładowarki także występują w wariantach z jednym lub kilkoma portami.