Wyświetlanie 1–12 z 50 wyników

Telefon w samochodzie często jest wykorzystywany, jako kompaktowe centrum rozrywki. Podstawowe funkcje tj. odbieranie połączeń i wysyłanie sms-ów na przestrzeni lat zostały rozbudowane do tego stopnia, że dzisiaj smartfon służy często, jako GPS, odtwarzacz muzyki, wypełniacz czasu (gry, filmy) dla najmłodszych pasażerów czy mobilne biuro dla osób, które pracują w podróży.

Właśnie dlatego segment akcesoriów samochodowych do telefonów komórkowych jest tak rozbudowany, a na rynku pojawia się mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych gadżetów.

Niezbędne akcesoria samochodowe

Do tej kategorii zaliczymy akcesoria, które nie tylko ułatwiają korzystanie z telefonu, ale przede wszystkim wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy. Wśród nich warto wymienić:

  1. Ładowarki samochodowe – wyładowanie telefonu podczas podróży niejednokrotnie zmusiło kierowców do niepotrzebnych przystanków i ładowania telefonu na stacji czy przydrożnym McDonaldzie.
  2. Słuchawki do telefonu – jeżeli Nasz samochód nie posiada wbudowanego zestawu głośnomówiącego posiadanie słuchawek należy do obowiązku kierowcy. Rozmowa podczas jazdy z przyłożonym do ucha telefonem jest nie tylko niebezpieczna, ale grozi mandatem karnym w wysokości 200zł i 5 punktami karnymi.
  3. Uchwyty samochodowe – niezbędny, jeśli wykorzystujemy telefon, jako GPS.
  4. Mata antypoślizgowa – istotna w przypadku, gdy nasz telefon akurat się ładuje lub gdy chcemy mieć go w widocznym, bezpiecznym miejscu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od Nas samych. Jeżeli wykorzystujemy telefon komórkowy do czegoś więcej niż połączeń warto wydać kilkadziesiąt złotych, aby zwiększyć komfort i pewność, że dojedziemy do celu bez zbędnych przygód.