Wyświetlanie jednego wyniku

Aparaty w naszych smartfonach rozwijają się z każdym rokiem coraz bardziej. Aktualnie nie dziwi nas już 64 Mpx w telefonie, a nawet wyższe wartości nie robią już wrażenia. Obecne rozwiązania technologiczne aparatów pozwalają na stworzenie zdjęć i filmów w najwyższej jakości. Oddanie kolorów, barw i światła stoi na wysokim poziomie i zaczyna dorównywać aparatom cyfrowym, a nawet czasami je przewyższać. Jednak nie daje to wiele, gdy nie możemy objąć pełnego obszaru zdjęcia. W końcu każdy chce upamiętnić ważne chwile z bliskimi czy wyjątkowy krajobraz bez pominięcia najważniejszych scen. Nasze ręce niestety nie wystarczą w przypadku, gdy musimy zrobić zdjęcie z dalszej odległości. Są dwa rozwiązania tej sytuacji – ktoś musi wykonać fotografię odłączając się od reszty lub wystarczy zakupić selfie stick – kijek do selfie. Pozwoli on znacznie zwiększyć pole manewru aparatu, a także regulować kąt jego nachylenia.

Kijek do selfie – co powinien posiadać?

Choć sam selfie stick do telefonu, to już duże ułatwienie dla nas, to może on zyskać dodatkowe możliwości dzięki zastosowanym technologiom. Podstawowym kijkiem do selfie jest wysięgnik, na którym mocujemy naszego smartfona, z rączką i małym przyciskiem. Najtańsze modele nie posiadają nawet przycisku, a jedynie możliwość załączenia samowyzwalacza w telefonie. Nie są to najwygodniejsze urządzenia, dlatego najważniejszymi funkcjami jakie powinny posiadać kijki do selfie są:

  • Regulacja uchwytu – pozwalające na zmianę kąta nachylenia i zrobienia zdjęcia z innej perspektywy
  • Przycisk lub pilot na bluetooth – dzięki nim nasze selfie będziemy mogli zrobić bezprzewodowo. Pozwoli to na ustawienie idealnej pozycji telefonu, przed zrobieniem zdjęcia. Musi on także posiadać dość mocny odbiornik, aby nie przerywał w przypadku większych odległości
  • Długi wysięgnik – który nie będzie ograniczał nas, do krótkich dystansów i najprostszych zdjęć
  • Wytrzymałe i stabilne mocowanie – w końcu nikt nie chce zamazanych fotografii, a tym bardziej upadku smartfona z większych wysokości. Telefon w selfie sticku nie może otrzymywać większych drgań. Ewentualnie powinien posiadać stabilizację obrazu. Sam uchwyt musi wytrzymać ciężar i mocno trzymać urządzenie, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia lub wysunięcia się smartfona

Wśród nich mogą znaleźć się także mniej ważne, lecz bardzo ułatwiające pracę możliwości jak np.:

  • Osobny podgląd obrazu
  • Bezprzewodowe sterowanie wysięgnikiem i uchwytem
  • Statyw
  • Montaż pod kamerkę
  • Mikrofon

Są to jednak droższe kijki do selfie, które nie każdemu są potrzebne, większości wystarczy wbudowany przycisk lub pilot na bluetooth i solidna konstrukcja, aby tworzyć dobrej jakości zdjęcia.

Selfie stick – cena

Koszt zakupu samego kijka do selfie jest zależny od naszych potrzeb. Im więcej technologii zastosowanych w kijku, tym jednocześnie droższy produkt. Uniwersalny selfie stick to najprostsza, a zarazem najlepsza opcja. Jest stosunkowo tani, gdyż znajdziemy je za ok. 30 złotych, prosty w użyciu, a przy okazji współpracuje z większością modeli i marek telefonów takich jak Samsung, Xiaomi, Sony, Iphone, Huawei. Selfie stick za 50 – 100 złotych posiada zaś dodatkową stabilizację obrazu, sterowanie czy wbudowany mikrofon. Zaś za ponad 100 złotych możemy już znaleźć modele pozwalające zamontować także kamerki sportowe, dzięki którym możemy nagrywać filmy podczas uprawiania sportu. Są one skonstruowane dla najwyższej stabilności i wytrzymałości na uszkodzenia. Tak drogie kijki przydadzą się przede wszystkim sportowcom i pasjonatom, którzy chcą nagrywać ich dokonania i tworzyć filmy związane z ich hobby.