Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wielu z nas zostało postawionych w sytuacji, gdzie pamięć naszego telefonu została wyczerpana, a potrzebujemy miejsca na kolejne zdjęcia, aplikacje itp. Zazwyczaj stawiamy na smartfony posiadające dużą ilość wbudowanej pamięci, jednak nie zawsze to wystarcza. Możemy wtedy spróbować uprzątnąć zbędne aplikacje, filmy, gry i inne, lecz w końcu zostaną nam elementy, których potrzebujemy i nie możemy usunąć. Najprostszym, a zarazem najtańszym rozwiązaniem są karty pamięci do telefonu. Drobne, proste w obsłudze, a przy tym niezawodne.

Karta pamięci – zalety i możliwości

Wydawać by się mogło, że tak proste urządzenie nie ma wielu możliwości. Ot po prostu wpinamy go w odpowiednie gniazdo i korzystamy z dodatkowej pamięci. Jednak to nie wszystko, czym mogą się poszczycić karty pamięci do telefonu. Wśród ich zalet możemy wymienić m. in.:

 • Wielozadaniowość
 • Prosta obsługa
 • Szybkość działania
 • Czas eksploatacji / żywotność
 • Minimalizm
 • Kompatybilność

I wiele więcej. Z ich pomocą, możemy bez problemu przenosić wszystkie ważne dla nas dane pomiędzy wieloma urządzeniami. Nawet współczesne laptopy i komputery posiadają wbudowane czytniki kart pamięci. Jeśli ich zabraknie, to małe czytniki na USB są naprawdę tanie, a dzięki nim nasza karta pamięci do telefonu zostanie obsłużona na wszystkich urządzeniach posiadających odpowiednie porty. Dodatkowo małe rozmiary nie utrudniają ich transportu i użytkowania. Ich żywotność jest naprawdę długa, jeśli odpowiednio o nią zadbamy, to posłuży nam na kilku kolejnych smartfonach. Są one kompatybilne z naprawdę wieloma urządzeniami takimi jak m.in.:

 • Komputery/laptopy
 • Aparaty
 • Telefony
 • Kamerki
 • Telewizory

I wszelki sprzęt, posiadający odpowiednie porty i możliwość zapisu danych jak chociażby odtwarzacze multimedialne.

Cena karty pamięci do telefonu

Najlepszym rozwiązaniem są karty microSDXC. Ich prędkości sięgają 70 MB/s, dzięki czemu 1GB danych przeniesiemy w zaledwie 14 sekund. Dodatkowo są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami posiadającymi gniazda na karty Secure Digital jak np. wyżej wymienione aparaty cyfrowe. Cechują się także niskim zużyciem energii co przekłada się na wydłużony czas pracy urządzenia. A jak wygląda koszt zakupu?

Tutaj cena zależy głównie od pojemności – im większa tym droższa. Najtańsze karty pamięci posiadają 16GB pojemności. Możemy je kupić za zaledwie 28 złotych. Zaś karta pamięci do telefonu 32GB, to koszt ok. 40 złotych. Najlepiej zakupić jak największą pojemność, gdyż ich cena nie jest znacząco wyższa, a ilość pamięci jest o wiele większa. Karta microSDXC 64GB, to jedynie 10 złotych różnicy, w porównaniu do połowy mniejszej wersji. 50 złotych za kartę microSDXC 64GB, to naprawdę niewiele, a posłuży nam ona przez kolejne kilka lat, przechowując wszystkie najważniejsze dane.