Akcesoria GSM

Jakie akcesoria GSM – część 3 – pozostałe akcesoria Leave a comment

W poprzednich częściach artykułu opisywaliśmy akcesoria zapewniające bezpieczeństwo oraz akcesoria motoryzacyjne do telefonów, w dzisiejszym tekście przedstawiamy pozostałe akcesoria, które mogą przydać się podczas korzystania ze smartfona.

Inne akcesoria

Wiemy co wybrać do samochodu i jak zabezpieczyć telefon. Lecz akcesoria na tym się nie kończą. Na sam koniec zostawiliśmy kilka najciekawszych, przydatnych w codziennym życiu.Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie zrobił zdjęcia. Uwiecznienie ważnej chwili, pięknego miejsca czy wysłanie w szybki sposób dokumentów. To tylko przykłady zastosowań aparatu w naszych smartfonach. Warto aby w tych momentach uchwycić jak najwięcej.

Selfie stick

Kijek Selfie Stick to proste, wydłużane ramię. Na jego końcu montujemy telefon, a za pomocą przycisku na rączce robimy zdjęcie. Niezwykle przydatne chcąc zmieścić wszystkich w kadrze. Grupowe zdjęcia lub rozciągający się, malowniczy krajobraz nie będą dla nas wyzwaniem. Dzięki niemu możemy zrobić zdjęcie z dalszych, niedostępnych dotychczas pozycji. Regulacja pozwala dowolnie przybliżyć lub oddalić smartfona. Niezbędne akcesorium mobilnych fotografów.

Słuchawki do telefonu

Stosowane prawie przez każdego z nas. Choć lubimy słuchać muzyki, to nie wszyscy mają taki sam gust. Nie powinniśmy jej puszczać w tłumie z głośnika. Słuchawki do telefonu nie tylko wytłumiają dźwięk, przez co dużo lepiej słyszymy muzykę i zostawiamy ją dla siebie. Modele z wbudowanym mikrofonem pozwalają nam na wygodniejsze prowadzenie rozmowy.

Adaptery i przejściówki

Najnowsze telefony nie zawsze posiadają wszystkie złącza. Producenci zaczęli minimalizować ich ilość i korzystać z własnych rozwiązań. Nie zawsze są one dla nas wygodne. Większość przyzwyczaiła się do Iphonowego kabla lighting lub androidowego micro USB. Z pomocą przychodzą adaptery i przejściówki. Ciężko opisać wszystkie ich zastosowania. Nasz telefon może zyskać dowolne złącze. Wśród nich warto wymienić:

  • Przesyłanie obrazu – ciekawe rozwiązanie. Pozwala podpiąc nasz telefon m.in. za pomocą HDMI do monitora czy telewizora. Dzięki temu możemy wyświetlać obraz na dużym ekranie. Stworzymy nasze małe kino domowe za pomocą smartfona. Nie każdy posiada smart TV, ale każdy może go mieć przy użyciu tego adaptera.
  • Zmiana USB – jeśli wszyscy wokół mają micro-USB a my C to nie ma obaw. Prosta przejściówka zmieni standardowe złącze ładowania w dowolne inne. Bardzo przydatne przy Iphonie wśród osób posiadających jedynie Androida.
  • Wejście Jack – tak jak wyżej. Producenci starają się, aby telefony były jak najcieńsze. Jednak jacka nie zmniejszymy. Właśnie między innymi przez to jest on usuwany, nawet z topowych modeli. Lecz nic straconego. Odpowiedni adapter pozwoli zmienić nasze wejście ładowania w minijacka. Choć przydatne, gdy brakuje tej opcji to nie do końca wygodne. Zazwyczaj słuchając muzyki trzymamy telefon w kieszeni. Dodatkowy adapter będzie mało funkcjonalny w tym przypadku. Niekiedy jednak nie ma innego wyboru. Wtedy rozglądajmy się za niewielkimi produktami, które nie będą nam przeszkadzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *