akcesoria samochodowe do telefonu

Jakie akcesoria GSM – część 2 – akcesoria samochodowe Zostaw komentarz

W poprzedniej części artykułu podpowiadaliśmy w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo smartfona, dokupując do niego akcesoria takie jak etui czy szkło hartowane. W tym tekście podpowiemy, w jakie akcesoria samochodowe do telefonu warto zainwestować, aby korzystanie ze smartfona podczas podróży było jak najprzyjemniejsze!

Akcesoria samochodowe

Wysoki mandat za rozmowę w trakcie jazdy jest czymś oczywistym. W końcu trudniej skupić się sprawdzając telefon. Musimy jednak jakoś sprawdzić lokalizację, trasę lub “podnieść słuchawkę”. Jest na to proste, a zarazem tanie rozwiązanie.

Uchwyty do telefonu

Szeroko dostępne, funkcjonalne, do kupienia na każdej stacji. To właśnie uchwyty samochodowe na telefon pozostają nieodłącznym akcesorium samochodowym. Są one łatwe w montażu. Przyczepiane za pomocą przyssawki do gładkiej powierzchni, lub klipsu do kratki wentylacji. Wyróżniamy dwa rodzaje:

  • Na zacisk- posiadają elastyczne ramię, pozwalające na wygodne ustawienie. Telefon pozostaje w widocznym miejscu, a my możemy skupić się na drodze. Nie ma możliwości wysunięcia się dzięki mocnym zasikom. Dociskamy je do boków naszego urządzenia. Dzięki temu usztywniają go i utrzymują w jednym miejscu.
  • Magnetyczne- płaskie, z mocnym magnesem w środku. Przyciąga on metalowe elementy smartfona. Choć bardzo proste rozwiązanie, to nie do końca praktyczne. Należy rozglądać się za wysokiej jakości produktami. Te gorsze mogą posiadać słabsze magnesy, które nie utrzymają ciężaru urządzenia.

Jadąc w daleką trasę sam uchwyt nam nie wystarczy. GPS, dane komórkowe i mapy mogą bardzo szybko zużyć naładowaną baterię.

Ładowarki samochodowe

Podłączane do gniazda zapalniczki. Ma ono bardzo szerokie zastosowanie a ładowarka samochodowa jest jednym z nich. Niejako rozszerza on nasz samochód o dodatkowe złącza USB. Podpinając do nich kabel możemy naładować swojego smartfona. Wybierajmy te dostosowane do naszych urządzeń. Na rynku są dostępne ładowarki samochodowe z funkcją szybkiego ładowania. Należy zdecydować się na te które wspiera nasz telefon. Pamiętajcie, że korzysta ona z akumulatora samochodowego. Nie ładujmy telefonu przy zgaszonym silniku, gdyż możemy go wyczerpać. Każdy z nas wie jak to się kończy.

Słuchawka bezprzewodowa

Ktoś do nas dzwoni, gdy akurat prowadzimy pojazd. Sprawdzając telefon widzimy bardzo ważny numer. Nie pozostaje nic innego jak odebrać. Policja nie przepada za tym widokiem. Aby się przed tym przestrzec powinniśmy zakupić słuchawkę bezprzewodową.

Łączy się ona z naszym telefonem za pomocą bluetooth. Zakładana na jedno ucho, aby słyszeć dźwięki otoczenia. Utrzymuje się na nim za pomocą specjalnego pałąka i dousznej wkładki żelowej. Posiadają minimum 2 przyciski- zatwierdzania i odrzucania połączeń. Lepsze modele mają także możliwość regulacji głośności, prowadzenia kilku rozmów, a nawet komend głosowych. Tutaj też rozglądajmy się za sprawdzonymi produktami. Czas pracy na baterii, zbieranie dźwięków z otoczenia i zasięg działania. Są to podstawowe wartości, na które musimy zwracać uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *