Ochrona telefonu

Jakie akcesoria GSM – część 1 – Bezpieczeństwo telefonu 1

Dzisiejszy rynek cieszy się ogromem możliwości. Znajdziemy wszystko, do każdego zastosowania. Wśród nich znajdują się akcesoria telefonowe. Pomogą nam one z czym tylko zechcemy. Zrobimy dzięki nim idealne zdjęcie, poprawimy bezpieczeństwo smartfona, a jednocześnie naładujemy go w trasie. Specjalnie dla was zebraliśmy te najpopularniejsze, aby pomóc wam w wyborze. Postaramy się, abyście poznali prawdziwe zastosowanie każdego z nich. Zatem nie przedłużajmy i zacznijmy od najważniejszego punktu.

Zabezpieczenie telefonu

To właśnie o nie dbamy w pierwszej kolejności przy zakupie nowego urządzenia. W końcu nikt z nas nie chce martwić się stłuczonym ekranem, czy zarysowanymi pleckami. Zabezpieczenie telefonu jest naprawdę ważne, a jednocześnie bardzo proste. Z chęcią rozglądamy się za idealnym szkłem i etui. Lecz jak wybrać odpowiednie?

Szkło hartowane

Na początek omówmy sobie najbardziej podstawową formę ochrony, którym jest szkło hartowane na telefon. Prawdziwym zastosowaniem szkieł hartowanych jest ochrona smartfonów przed zarysowaniem. Jednak świetnie sprawdzą się przy upadkach. Ich wyjątkowa twardość i elastyczność pozwala zamortyzować uderzenie. Nawet przy nich trzeba uważać na tanie podróby. Niskiej jakości produkty mogą pogorszyć jakość wyświetlanego obrazu. Jednocześnie nie będa one tak wytrzymałe jak sprawdzone modele.

Producenci porównują szkła w skali Mosha. Jest to dziesięciostopniowa skala twardości minerałów. Charakteryzuje ona odporność na zarysowania materiałów twardszych przez materiały bardziej miękkie.  Zgodnie z nią twardość szkła oznaczamy symbolem “H”. Najczęściej spotkamy szkła 8-9H. Oznaczają one wyjątkową wytrzymałość produktu.

Cena szkła hartowanego na telefon ma bardzo duży rozstrzał. Znajdziemy je już poniżej 10 złotych, lecz możemy zapłacić nawet powyżej 50. Zazwyczaj zamykają się one w granicy 30 zł za dobrą jakość. Wyjątkiem pozostają hybrydy.

Jest to połączenie szkła hartowanego z folią ochronną. Połączenie tych dwóch materiałów pozwala uzyskać wyjątkowo wytrzymały i elastyczny produkt. Jest ono praktycznie niewyczuwalne i niewidoczne. Zapewnia przy tym pełną swobodę użytkowania. Choć droższe (kosztuje nawet powyżej 50 złotych), to warto nad nim pomyśleć. Zapewnia lepszą ochronę, nie zmieniając przy tym gabarytów urządzenia

Etui na telefon

Dbając o bezpieczeństwo musimy pamiętać o etui na telefon. Zazwyczaj chroni ono plecki przed stłuczeniem lub zarysowaniem. Nie jest to jedyne zastosowanie. Mogą one osłonić cały telefon jeśli tylko na takie się zdecydujemy. Omówmy te najpopularniejsze:

  • Nakładki – proste w wykonaniu lecz bardzo skuteczne. Chronią zarówno boki i tył urządzenia oraz zazwyczaj ranty ekranu. Wykonywane z elastycznych bądź wyjątkowo trwałych materiałów m.in. z TPU, silikonu.
  • Kabury z klapką – bardzo funkcjonalna konstrukcja. Osłania nasz telefon w całości nie zmieniając jego funkcjonalności. Klapka zamykana na magnes ma za zadanie ochronę wyświetlacza. W każdej chwili możemy ją otworzyć, aby w pełni korzystać z naszego urządzenia.
  • Kieszonka – choć nasze urządzenie jest zabezpieczone dookoła, to bez możliwości korzystania z niego. Wykonywane przeważnie ze skóry lub eko-skóry. Dobre rozwiązanie dla osób odkładających telefon w zabrudzonych miejscach. Przyda się osobom przy remontach, obrabiarkach itp. Nasz telefon będzie z dala od pyłu i możliwych zarysowań.
  • Hybryda case+szkło – najbardziej wygodne a przy tym estetyczne. Z przodu jak i z tyłu znajdziemy szkło hartowane chroniące nasz telefon. Na bokach znajduje się bumper łączący całość silnymi magnesami. W ten sposób zyskujemy pełną ochronę. Dzięki przezroczystości nie zmienia on znacząco wyglądu telefonu.

One Comment

  1. Pare miesięcy temu kupiłam szkło hartowane do huawei p30 lite, i muszę powiedzieć, że naprawdę jestem z niego bardzo zadowolona. Zawsze byłam sceptycznie nastawiona na jakąkolwiek ochronę na telefon. Ale po zakupie to się zmieniło i naprawdę warto zainwestować w ochronę telefonu, bo dzięki niej telefon będzie nam służyć dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *