Etui i szkło na iphone 11

Jakie akcesoria do iPhone 11 wybrać? Zostaw komentarz

W poprzedniej części artykułu jakie akcesoria do iphone 11 przyglądaliśmy się akcesoriom, które są ciekawymi gadżetami do tego modelu smartfona, w dzisiejszym artykule przyglądamy się bardziej aspektowi bezpieczeństwa. Jakie etui i szkło hartowane na iPhone 11 wybrać? Tego dowiesz się z dzisiejszego tekstu, zapraszamy do lektury!

Etui do iPhone 11

W tym miejscu musimy sobie omówić kwestie bezpieczeństwa. Topowe modele od Apple kosztują swoje, lecz w zamian dostajemy wyjątkowy telefon. Podejmując jego zakup, musimy pamiętać o jego ochronie. Najważniejszym akcesorium do tego nadal pozostaje etui do iPhone. Doskonale chroni tył naszego smartfona, a nie które produkty zabezpieczą go w całości. Znajdziemy je w naprawdę wielu wariantach, od tych najprostszych, po porządny case na telefon. Najpopularniejszymi są:

  • Kabury do iPhone 11 – czyli etui z klapką, które osłaniają cały telefon. Przy tym nie pozbawiają go funkcji i możliwości.  W środku wykończone są miękkim materiałem, który chroni przed zarysowaniem ekranu. Klapka posiada na końcu magnes, za jego pomocą unikniemy przypadkowego otwarcia. Pod nią znajdziemy małe kieszonki. Możemy do nich schować małe przedmioty jak dokumenty czy drobne.
  • Pokrowce do iPhone 11 – takie jak kieszonki do których wsadzimy Iphona. Zabierają nam możliwość użytkowania podczas ochrony. Lecz zabezpieczą przed pyłem i wszelkimi uszkodzeniami. Znajdziemy je chociażby ze skóry i eko-skóry, które dodadzą elegancji. Bardzo dobre rozwiązanie, gdy odkładamy smartfona.
  • Nakładki do iPhone 11 – najprostsze, a przy tym niezwykle skuteczne. Wykonywane głównie z elastycznych materiałów. Możemy tu wymienić chociażby silikon, gumę czy TPU. Pomimo prostoty bardzo dobrze chronią Iphona przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Część z nich posiada zaokrąglone krawędzie najeżdżające na ranty ekranu. Osłaniają one przed bezpośrednim kontaktem z podłożem.
  • “Pancerny” case do iPhone 11 – który na wysokim poziomie chroni smartfona. Produkowane między innymi z carbonu, drewna czy metalu. Jego głównym zadaniem jest osłona przed wgnieceniami i rysami, przez odporność na uderzenia.
  • Estetyczne etui do iPhone 11 – które zmienią nasz telefon w ciekawy dodatek.
  • Magnetyczne etui do iPhone 11 – czyli połączenie szkła hartowanego i etui na telefon. Z przodu i z tyłu znajdziemy wcześniej wspomniane szkło. Dookoła za to znajduje się bumper łączony za pomocą mocnych magnesów. Nieznacznie zmienia on wygląd smartfona, a przy tym stawia ochronę na naprawdę wysokim poziomie. Zdecydowanie dobre rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy Iphona.

Szkło hartowane do iPhone 11

Kwestie bezpieczeństwa nie kończą się na samych etui. Należy też wspomnieć o niezastąpionych szkłach hartowanych do iPhone. To właśnie one pozwalają nam, na zabezpieczenie ekranu. Brzydka pajęczynka nie tylko niszczy kwestie wizualne smartfona, ale także bardzo często ogranicza funkcje dotykowe. Wśród nich znajdą się:

  • Podstawowe szkła – wszystkim nam znana konstrukcja. Nakładane na ekran za pomocą silnego, przezroczystego kleju. Są bardzo cienkie, gdzie ich standardem są okolice 0.2-0.3 mm. Doskonale chronią przed zarysowaniami, pęknięciami czy innymi uszkodzeniami. Zapewniają swobodę użytkowania przy jednoczesnym zabezpieczeniu ekranu. Wraz z nimi przychodzą elementy niezbędne do samodzielnego montażu. Minimum otrzymamy suchą i mokrą ściereczkę.
  • Pełna – czyli pokrywające całą szklaną powierzchnię. Jak zapewne zauważyliście większość standardowych szkieł hartowanych pokrywa jedynie miejsce, w którym wyświetlany jest obraz. W większości przypadków ranty ekranu pozostają odsłonięte. Przy upadku na ukos może być to za mało, a nasz wyświetlacz zyska nieprzyjemną “pajęczynkę”. Na rynku znajdziemy produkty osłaniające całość, a przy okazji posiadające dodatkową ramkę. Choć czarne elementy w nim występujące mogą być delikatnie widoczne. Mimo wszystko nie powinny znacząco zmieniać wyglądu telefonu, a przy tym chronią zdecydowanie lepiej od poprzedników. Nie są też szczególnie drogie, a dobre produkty znajdziemy już od okolic 20-30 złotych.
  • Hybrydy – jest to połączenie folii PET i szkła hartowanego na telefon. Dzięki temu połączeniu otrzymujemy wyjątkowo elastyczną i odporną konstrukcję. Bez problemu daje się wyginać i pęka o wiele trudniej od wymienionych wyżej modeli. Dodatkowo znajdziemy je w połączeniu z “pełnym” szkłem, co pozwala na całkowitą osłonę.

Wszystkie dobre produkty są w 99-100% przezroczyste. Nie zmieniają przez to barw czy ostrości ekranu. Nie które z nich mają oleofobową powłokę, bardzo przydatną, gdyż zapobiega odciskom palców. Wybierajmy tylko te sprawdzone. Słaba jakość może wiązać się z pogorszeniem wyświetlanego obrazu i szybkim uszkodzeniem powłoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *